Napisali o nas

Macie problem i nie wiecie jak go rozwiązać?

- Zgłaszajcie się do pani Magdy

Pomagamy w problemach prawnych, pisaniu podań i wielu innych. Porady są bezpłatne.

Zobacz artykuł ->


Darmowych porad udzielam każdemu...

Rozmowa z adwokatem Jackiem Stankiewiczem, który w ramach projektu prowadzonego przez TPD ZOR w Szczecinie udziela porad prawnych.

- Każda sprawa jest inna i na swój sposób nietypowa. Najbardziej przytłaczające są oczywiście sprawy dotyczące dzieci.(...)

Zobacz artykuł ->

 


 

Pomoc dla zagubionych

Rozmowa ze Stanisławem Fabianem, pracownikiem pierwszego kontaktu w Punkcie Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego.

Zobacz artykuł ->


KURIER SZCZECIŃSKI 14.10.2011

 

 

Eksperci TPD na targach „Mamy Dziecko”

Prawo w praktyce


„ZWIĘKSZENIE dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim” – pod takim hasłem eksperci Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD) będą udzielać porad na stoisku nr 41 podczas targów „Mamy Dziecko”, które zaczynają się już w najbliższą sobotę w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich.


W sumie będzie dyżurowało 5 prawników, w tym adwokaci i radcowie. Porady ekspertów TPD to część dużego programu unijnego, który realizuje stowarzyszenie. Więcej informacji o działających punktach poradnictwa prawnego w TPD na stronie www.ppio.tpd.szczecin.pl oraz pod nr. telefonu 91 48 91 294.


Impreza targowa skierowana do dzieci i do rodziców to znakomite miejsce, aby prowadzić tego typu akcję – mówi Barbara Boraś-Bogumił z Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego TPD. – Oczywiście porady ze względu na specyfikę i atmosferę targów będą miały głównie charakter informacyjny, a nie interwencyjny. Jednak każdy, kto będzie potrzebował, otrzyma konieczne informacje i wsparcie.

 

Stoisko TPD nr 41 będzie w tzw. Strefie Bezpieczeństwa. Dyżur prawników zacznie się od godz. 11 w sobotę i potrwa do godz. 17, w niedzielę od 11 do 16, gdy spodziewana jest duża liczba zwiedzających, dodatkowo oprócz prawników porad będzie udzielał Rzecznik Praw Dziecka TPD.(pr)

 

 


 

zapraszamy

Copyright © PPiO Created by Itpol - usługi informatyczne szczecin - all rights are reserved.